Vastüdő a Fészbúkon

Vastüdő on Facebook

Utolsó kommentek

• Csk: @Ifjúsági Diabétesz Blog: Köszönjük! Reméljük, sikerült nyerni! (2014.11.19. 12:54) Továbbra is lejtőn
  • Ifjúsági Diabétesz Blog: majd legközelebb jobb lesz! mi se nyertünk sajnos, de utolsó fordulóban próbálunk egyet előzni! Ha... (2014.11.14. 12:26) Továbbra is lejtőn
  • Csk: @csuzlee495: Nincs semmi gond! :) Csapatunk történelméből idézve: "A VASTÜDŐ-n sem kellett sokat g... (2012.06.01. 23:23) Sértés
  • csuzlee495: @Csk: Bocsi, hogy csak most reagálok. Tényleg véletlenül jött a vastüdő. Nem is rátok gondoltam, ... (2012.06.01. 20:22) Sértés
  • sosemondd: Kalaplengetés, stand-up ovation, leborulás! Óriási volt, sajnálom, hogy kihagytam! Bravó, Csabi! ;) (2012.05.20. 20:09) Mint kés a vajban - Tornagyőztes a Vastüdő
  • Utolsó 20

No one likes us

Ebben nem volt több

2013.11.14. 13:45 Csk

A változatosság kedvéért a szezonban először és utoljára szerdára került a bajnokink, ott is a legkorábbi időpontba. Több meccsen is túl vagyunk a KPS ellen, a tavalyit 5-1-re nyertük. Előttünk még edzést tartottak a legfiatalabb korosztálynak, így csak két-három percünk volt melegíteni.

Balázs - Pali, Tusy - Bö, Áron összeállítással indítottunk, finoman szólva nem a legjobban. A KPS elleni meccseink koreográfiájához hasonlóan ellenfelünk sok futással és helyváltoztatással állandó mozgásban tartotta védelmünket, szinte mindig „úton voltunk”. A sárga mezesek támadói széthúzták védelmi vonalunkat, így a mélységből érkező, aki többnyire lehagyta védőjét, nem tudtuk felvenni. Több ilyen akció is született, de szerencsénkre vagy nem találtak kaput, vagy Balázs védett, vagy az utolsó utáni pillanatban egy Vastüdő-láb valamilyen csoda folytán odaért és blokkolta a lövést. Az imént felsorolt három variáció közül az utolsóból volt a kevesebb... Mivel nyomoztuk a labdát, így az előrejáték is akadozott. Már reménykedni kezdtünk, hogy valahogy csak kilábalunk a gödörből, amikor a fentebb már taglalt akció végén a KPS megszerezte a vezetést (0-1). Mintha a kapott gól felrázott volna minket és egy-két perc után sikerült válaszolni: kiugrattuk Áront, aki egy szép lövéssel fejezte be az akciót (1-1). Az egyenlítés után is folytatódtak a KPS-rohamok és egy rosszul sikerült szerelési kísérlet után hetest rúghatott az ellen: Balázs bravúrral szögletre ütötte a lasztit. A félidő végéig szerencsére már valamennyivel összeszedettebben védekeztünk.

A második félidőt is nagy elánnal kezdte az ellenfél, de védőink már jobban tették a dolgukat, mint az első játékrészben. Mindezek ellenére állandóan „úton voltak” és kergették a labdát. Amikor meg végre valahára sikerült megszerezni, akkor a kapkodás és a pontatlan passzok miatt bosszankodhattak a vezetők és a szurkolók. Ennek megfelelően szinte egyáltalán nem láttunk el az ellenfél kapujáig. ...és valahol várható volt, hogy nem fogjuk bírni. Az egyik KPS-támadó lefordult és a jobb felsőbe zúdította a labdát, élete lövése volt (1-2). Viszont megint történelmi gólt láthatott a publikum: a középkezdés után Pali felpasszolta a labdát Csabinak, aki sarokkal továbbította azt nek, aki ahelyett, hogy rögtön elrúgta volna, elhúzta a kapus mellett és az üres kapuba gurított (2-2). Ez a gól sokkolta a KPS-t: egyre feszültebbek lettek és ez a játékukon is meglátszott. Mivel tudtuk, hogy ezen a napon nem megy, ezért szinte csak a védekezéssel foglalkoztunk. Ennek ellenére az utolsó támadás... Kiugrattuk Csabit, aki az üresen álló Tusyhoz passzolt, ő viszont lövés helyett még egyet akart húzni a labdán, de ez már sok volt. Ez meccslabda volt, az is maradt...

VT-barométer: 6.

„Ha mennyei edző lennék, most az egyetlen kihagyott helyzetünket taglalnám, de legyünk őszinték, ezen a meccsen nem érdemeltünk volna többet. Az egész játékidő alatt nagyon keveset birtokoltuk a labdát, amelyet nagyon megviselt a támadójátékunk, így pedig nem lehetett valós győzelmi esélyünk. A védekezése szinkronitása is hagyott kívánnivalót maga után, az első félidőben ráadásul folyamatosan gondok voltak a mélységi rendeződéssel. A hetesvédés mellett nagy pozitívum ugyanakkor, hogy a góljaink kijátszott akciók után születtek, amelyekkel gyorsan tudtunk reagálni a hátrányra. Azért az is elárul valamit egy csapat tartásáról, hogy gyenge játékkal szerez pontot” - mondta a manager.