Vastüdő a Fészbúkon

Vastüdő on Facebook

Utolsó kommentek

• Csk: @Ifjúsági Diabétesz Blog: Köszönjük! Reméljük, sikerült nyerni! (2014.11.19. 12:54) Továbbra is lejtőn
  • Ifjúsági Diabétesz Blog: majd legközelebb jobb lesz! mi se nyertünk sajnos, de utolsó fordulóban próbálunk egyet előzni! Ha... (2014.11.14. 12:26) Továbbra is lejtőn
  • Csk: @csuzlee495: Nincs semmi gond! :) Csapatunk történelméből idézve: "A VASTÜDŐ-n sem kellett sokat g... (2012.06.01. 23:23) Sértés
  • csuzlee495: @Csk: Bocsi, hogy csak most reagálok. Tényleg véletlenül jött a vastüdő. Nem is rátok gondoltam, ... (2012.06.01. 20:22) Sértés
  • sosemondd: Kalaplengetés, stand-up ovation, leborulás! Óriási volt, sajnálom, hogy kihagytam! Bravó, Csabi! ;) (2012.05.20. 20:09) Mint kés a vajban - Tornagyőztes a Vastüdő
  • Utolsó 20

No one likes us

Migránsozás, szunyókálás, majd parádézás

2015.12.16. 15:00 Csk

A téli bajnokság második, egyben a 2015-ös esztendő utolsó mérkőzésére készültünk az EC-FC ellen. Az év végéhez közeledve egyre több embert kap el valamilyen nyavaja, többek között betegség, sérülés vagy csak egy elhúzódó karácsonyi party mellékterméke. Szerencsénkre Hasszán kisegített minket, és csere nélkül vettük fel a küzdelmet a tartalékokkal felálló narancssárga-fekete mezesek ellen.

Mondhatnánk, hogy kitűnően kezdtük a mérkőzést, ha nem 0-2-vel indítunk. Történt ugyanis, hogy talán a legelső helyzetüket berúgták, mire felocsúdtunk volna, egy peches kirúgásnak köszönhetően megduplázták az előnyt. Egy dologba kapaszkodhattunk: sok volt még hátra. Ennek megfelelően elkezdtük építeni támadásainkat, azonban egy-egy rossz passz, hosszú indítás, pontatlan lövés megzavart minket abban, hogy sikeres helyzeteket, ziccereket alakíthassunk ki. Természetesen a feljebb tolt védekezés mellett hátra is kellett tekingetni, de ellenfelünk az előny tudatában egy kicsit megnyugodott, így Balázs többnyire átlövéseket hárított, illetve támadásindításokkal operált. Szépen peregtek a másodpercek, amikor Hasszánhoz került a labda, aki a jobb oldalon több emberen is átverekedte magát, majd elrúgta a kapus mellett a lasztit, ami a kapufáról a hálóba pattant (1-2). Szép egyéni akció volt! A maradék időben több helyzetecskénk volt, de igazán nem sikerült megtornáztatnunk a kapust.

A második félidőben egy fokozattal feljebb kapcsoltunk, de Balázsnak mégis többször kellett hárítania. A mérkőzés talán legnagyobb védése volt, amikor egy lövés az utolsó utáni pillanatban irányt változtatott és repült a háló irányába, de kapusunk odaért és hárított. Laci megsérült és vagy három percig a kispadnál gyógyult, ennek ellenére emberelőnyben sem tudott gólt rúgni nekünk az EC-FC. Sőt, ha egy kicsit pontosabbak vagyunk, akkor még mi rúghattunk volna gólt. Laci sérülten is visszaállt (köszönjük!)! Tusy a védők mögé varázsolta a labdát, amit Hasszán két esernyőcsel után a rövidbe gurított (2-2). Ezek után jött csak a java! Hasszán előbb Palinak (3-2), majd Lacinak adott gólpasszt (4-2), így percek alatt megfordítottuk a meccset. Kétgólos hátrányból kétgólos előnybe kerültünk! De még volt hátra hét perc... Azonban olyan fordulatszámon pörögtünk, hogy ellenfelünk képtelen volt helyzetbe kerülni. Míg kontráinkkal többször is eldönthettük volna a meccset, sajnos nem tettük, de ez legyen a legnagyobb problémánk ebben a szezonban!

VT-barométer: 9.

„Ezt a fantasztikus fordítást és győzelmet a maradiaknak ajánljuk és köszönjük Hasszán segítségét! Nem emlékszem olyanra, hogy ilyen kezdés után két góllal nyerjünk. A mai meccsen látott küzdeni tudásunk és meccselésünk történelmünk aranyoldalaira kívánkozik. Örülök, hogy egy ilyen összecsapással sikerült zárni az esztendőt! Hajrá Vastüdő!” – mondta az assistant manager.