Vastüdő a Fészbúkon

Vastüdő on Facebook

Utolsó kommentek

• Csk: @Ifjúsági Diabétesz Blog: Köszönjük! Reméljük, sikerült nyerni! (2014.11.19. 12:54) Továbbra is lejtőn
  • Ifjúsági Diabétesz Blog: majd legközelebb jobb lesz! mi se nyertünk sajnos, de utolsó fordulóban próbálunk egyet előzni! Ha... (2014.11.14. 12:26) Továbbra is lejtőn
  • Csk: @csuzlee495: Nincs semmi gond! :) Csapatunk történelméből idézve: "A VASTÜDŐ-n sem kellett sokat g... (2012.06.01. 23:23) Sértés
  • csuzlee495: @Csk: Bocsi, hogy csak most reagálok. Tényleg véletlenül jött a vastüdő. Nem is rátok gondoltam, ... (2012.06.01. 20:22) Sértés
  • sosemondd: Kalaplengetés, stand-up ovation, leborulás! Óriási volt, sajnálom, hogy kihagytam! Bravó, Csabi! ;) (2012.05.20. 20:09) Mint kés a vajban - Tornagyőztes a Vastüdő
  • Utolsó 20

No one likes us

Cserék, gólok, győzelem – mi kell még?

2015.11.04. 11:14 Csk

A forduló nyitányaként az FCFC ellen léptünk pályára. Több cserével készültünk a mérkőzésre, míg ellenfelünk 3+1-gyel indított, emiatt a kezdés jelentősen csúszott... A kiesett időt a mérkőzés játékidejéből vonta le a spori.

Hiába voltunk eggyel többen, elég lezserül kezdtük a játékot. Helyzeteink nem nagyon akadtak, míg ellenfelünk bizony többször is egy az egyben vihette Balázsra a labdát, de ő ma is jó formában volt, így kisegítette a Csapatot. Egyszer rajta is túljutottak, akkor viszont Tusy a gólvonal előtt rúgta ki a hálóba tartó labdát. Mindezt három mezőnyjátékossal tették! Aztán valahogy csak összekaptuk magunkat, bár inkább úgy fogalmaznánk, hogy rúgtunk egy megnyugtató gólt: Csabi helyzetbe került és a kapufák asszisztálása mellett megszerezte a vezetést (1-0). Jó szokásunkhoz híven a másodikat nem tudtuk berúgni, ellenben bátran kihasználtuk, hogy vannak cseréink, így többször is előfordult, hogy csak csatárok voltak a pályán. Időközben megjött az ellenfél negyedik játékosa, aki elfoglalta helyét a kapuban. Férfias küzdelem alakult ki a pályán, a sokat futó FCFC-vel szemben.

Azonnali térfélcsere után 15-16 perc játékidő jelentette a második félidőt, ami „parádésan” indult számunkra. Először egy védelmi rövidzárlat után, jobbról kiegyenlített az ellenfél (1-1). Felocsúdtunk a kapott góltól, elkezdtük egy fokkal pontosabban passzolni, ami már jelentős haladás volt a korábbiakhoz képest, ekkor viszont az FCFC csatárát nem tudtuk megfogni, aki lefordult védőjéről, és hátrányba kerültünk (1-2). Plusz egy emberről és vezetésről oda jutottunk a mérkőzés utolsó negyedére, hogy már egyenlő létszámnál kell felállni a hátrányból. Feljebb tolt védekezés, erőteljesebb támadójáték, kapufák – csak az a fránya gól nem akart megszületni. Így megint bevetettük már-már szokásos fegyverünket: egy szögletet Branko átrúgott a hosszúra, ahol az üresen érkező Vércse a rövidbe rúgta a lasztit (2-2). Legalább az X meglett! Természetesen Csapatunk jellegéből fakadóan mentünk, daráltunk tovább, ha már ennyire bátrak lettünk támadásban. Több lehetőségünk is volt a vezetés (és győzelem megszerzésére), de végül Laci erőszakossága és Pali pontos befejezése kellett ahhoz, hogy ezen az „őrült” meccsen begyűjtsük a három pontot (3-2).

VT-barométer: 7.

„Sok szempontból érdekes meccset játszottunk. Rövidebb mérkőzésen kellett megmutatnunk tudásunkat, bár az már most látszik, hogy a sok cserés játékot még (és megint) tanulnunk kell. Többször előfordult, hogy soha nem látott összetételű Csapat volt a pályán. Azonban, ha ki kell emelnem pozitívumot, akkor gratulálok a srácoknak ahhoz, hogy már az egymást követő második meccsen sikerült hátrányból felállva megnyerni az összecsapást. Bár ez a mai teljesítmény kevés lesz a következő két fordulóban. Hajrá Vastüdő!” – mondta az assistant manager.

Köszönjük a kilátogató Szurkolóinknak a tanácsokat!