Vastüdő a Fészbúkon

Vastüdő on Facebook

Utolsó kommentek

• Csk: @Ifjúsági Diabétesz Blog: Köszönjük! Reméljük, sikerült nyerni! (2014.11.19. 12:54) Továbbra is lejtőn
  • Ifjúsági Diabétesz Blog: majd legközelebb jobb lesz! mi se nyertünk sajnos, de utolsó fordulóban próbálunk egyet előzni! Ha... (2014.11.14. 12:26) Továbbra is lejtőn
  • Csk: @csuzlee495: Nincs semmi gond! :) Csapatunk történelméből idézve: "A VASTÜDŐ-n sem kellett sokat g... (2012.06.01. 23:23) Sértés
  • csuzlee495: @Csk: Bocsi, hogy csak most reagálok. Tényleg véletlenül jött a vastüdő. Nem is rátok gondoltam, ... (2012.06.01. 20:22) Sértés
  • sosemondd: Kalaplengetés, stand-up ovation, leborulás! Óriási volt, sajnálom, hogy kihagytam! Bravó, Csabi! ;) (2012.05.20. 20:09) Mint kés a vajban - Tornagyőztes a Vastüdő
  • Utolsó 20

No one likes us

„Örülök, hogy nem felejtettünk el rosszul játszani”

2015.11.18. 19:04 Csk

A szezon utolsó meccsén a Mechanical United ellen léptünk pályára. A forduló eredményei úgy alakultak, hogy vereség esetén is – a Tabán FC-vel szemben elért győzelem miatt – negyedik helyen fejezzük be a szezont. Két cserével vágtunk neki az összecsapásnak.

Szokás szerint egy futós csapattal kellett felvenni a harcot, akik még ímmel-ámmal cselezni is tudtak. A védekező feladatainkat meg tudtuk oldani, és még támadásokra is futotta erőnkből, bár ezekből nem igazán tudtunk helyzetet kialakítani. Igazán pörgős összecsapásnak lehettünk szemtanúi, aminek köszönhetően egy védelmi hibát azonnal kihasznált a MU: nem sikerült az előreívelést, a megszerzett labdával pedig villámgyorsan 2 az 1-es szituációt alakított ki az ellen, a lövésbe pedig rendesen beleállt a csatár (0-1). A korábbiakkal ellentétben felébredtünk a kapott góltól és a szezon egyik legszebb támadásával – többek között háromszögeléssel – Pali kiegyenlített (1-1). A két gól nem változtatott a mérkőzés képén, bár támadásainkban egyre több hiba csúszott. A félidő előtt öt másodperccel egy szöglet után egy átlövéssel ismét hátrányba kerültünk (1-2). Nem kellett volna...

A második félidő érdemleges változást nem hozott a játék képében. Nyomtunk, daráltunk, egyre hátrébb szorítottuk a fekete mezeseket, akik gyors csatáraikkal próbáltak veszélyeztetni, de eredményt nem tudtunk elérni. Már kapusunk is szinte a félpályánál támadott. Mivel mi nem tudtunk gólt lőni, így törvényszerű volt, hogy még egy hiba és elmegy a meccs. A hiba menetrendszerűen érkezett, hátrányunk kétgólosra duzzadt (1-3). A meccs utolsó negyedében egy egyeztünk, de ez is eredménytelen maradt, így vereséggel zártuk a szezont.

VT-barométer: 5.

„A vereség fájó, de ennél is rosszabb, hogy – egy támadás kivételével – elvesztettük az elmúlt fordulókban megtalált játékunkat. Azt a támadást viszont még a mágnestáblán sem lehet ilyen szépen megrajzolni. Túllépve a mérkőzésen, örüljünk annak, hogy a tabella felső részében végeztünk, rég történt már ilyen velünk. Most pihenünk egy kicsit, aztán újra nekiveselkedünk! Hajrá Vastüdő!” – mondta az assistant manager.