Vastüdő a Fészbúkon

Vastüdő on Facebook

Utolsó kommentek

• Csk: @Ifjúsági Diabétesz Blog: Köszönjük! Reméljük, sikerült nyerni! (2014.11.19. 12:54) Továbbra is lejtőn
  • Ifjúsági Diabétesz Blog: majd legközelebb jobb lesz! mi se nyertünk sajnos, de utolsó fordulóban próbálunk egyet előzni! Ha... (2014.11.14. 12:26) Továbbra is lejtőn
  • Csk: @csuzlee495: Nincs semmi gond! :) Csapatunk történelméből idézve: "A VASTÜDŐ-n sem kellett sokat g... (2012.06.01. 23:23) Sértés
  • csuzlee495: @Csk: Bocsi, hogy csak most reagálok. Tényleg véletlenül jött a vastüdő. Nem is rátok gondoltam, ... (2012.06.01. 20:22) Sértés
  • sosemondd: Kalaplengetés, stand-up ovation, leborulás! Óriási volt, sajnálom, hogy kihagytam! Bravó, Csabi! ;) (2012.05.20. 20:09) Mint kés a vajban - Tornagyőztes a Vastüdő
  • Utolsó 20

No one likes us

A „suhancok” legyőzték az „öreg alkeszeket” + Videó

2012.03.20. 01:40 Csk

Hétfő este a veretlen és még gól sem kapó Afro Ninják ellen lépett pályára szeretett Csapatunk. Azt már péntek óta tudtuk, hogy Brankonak betegség miatt ki kell hagynia ezt a mérkőzést, de a többiek arra készültek, hogy bevegyék a sárga-kék mezesek hálóját. Köszönjük Szurkolóink jelenlétét! A kezdés egy kicsit kaotikusra sikerült, mert a másik párosítás játékosai csak nehezen és egy kis bírói nyomásra értették meg, hogy a szomszéd pályán játsszák le az aktuális mérkőzést (ide kattintva olvashatják el a beosztást).

Az utolsó takrikai értekezleten a Csapat megbeszélte a cserék forgatókönyvét és a Balázs - Pali - Vércse, Tusy - Csabi összeállítással vette fel a harcot a fiatal ellenfél ellen (a mi legfiatalabb játékosunk volt ugyanannyi éves, mint a Ninják legöregebbje...). Mezőnyjátékkal indult a mérkőzés, de már az első passzok után látni lehetett, hogy ellenfelünk játéktudása egy stabil C. Ligás csapat erejének fele meg. Nagy labdabirtoklási fölényt mutattak be, mi csak elvétve tudtuk támadást vezetni. Annak ellenére, hogy támadásainkban benne volt a veszély, sajnos lövésig nem nagyon tudtunk eljutni. Mindezek tetejébe Zoli - helyzetbe kerül, mellélőtt - megsérült... Az afrikai ninják többször körbelövöldözték a kaput, néhányszor Balázs is nagyokat mentett. Támadásban megpróbáltuk forgatni a Csapatot - sajnos - nem sok sikerrel. Amikor egy kicsit lanyhult az ellenfél fölénye, hátul egy az egyben megverték a védőnket és a ninja a hosszúba helyezett (0-1). A bekapott gól megkongatta a vészharangokat, így megpróbáltunk többet kezdeményezni. Szabadrúgásból sikerült is gólt rúgnunk, de a bíró - jogosan - nem adta meg a találatot, mert nem hangzott el a sípszó. Ez nem vette el kedvünket és Tusy az oldalvonalról erősen középre lőtte a labdát, ami megpattant egy hátvéden és így a kapuban kötött ki (1-1, (a támadó focit preferálja a szövetség, így játékosunknak ítéljük a találatot, pláne úgy, hogy a meccs végén a bíró annyit mondott, hogy „okos gólt rúgott!”)).

A második félidőben egy sokkal agresszívebb Afro Ninja jött ki a pályára, így nem volt meglepő, hogy előfordult, hogy hosszú percekig nem tudtuk átlépni a félpályát. Hősiesen védekeztünk és Balázs bravúrjainak köszönhetően tudtuk tartani az X-et. Ellenfelünk jól zárta le a területet, így pontatlanságunknak köszönhetően szinte semmi veszélyt nem jelentettünk a Ninják kapujára. Hátul nem sikerült felvenni a lendületből jövő embert, így ő megszerezte csapata és önmaga második gólját. Rögtön időt kértünk, megbeszéltük a tennivalókat és ezt megpróbáltuk a pályán is megvalósítani! Az elején nem sikerült, az utolsó 3-4 percben kapujához szögeztük az ellenfelet, de Balázs löketén kívül nem volt valódi gólszerzési lehetőségünk. Maradt a vereség...

A mérkőzés legjobb játékosa: Balázs.

Be kell vallani, hogy mai ellenfelünk megérdemelten szerzett három pontot! Talán az utolsó 3-4 perces nyomás miatt Fortuna nekünk is adhatott volna egyet, de reálisan nézve ma nem sok esélyünk volt a döntetlenre. Az Afro Ninjákat - ha komolyan veszik az egész szezont - nem sok csapat fogja megverni, sőt... Ma jobban játszottunk, mint az előző két fordulóban, de az ellenfelünk védekező harmadában elfogyott a tudomány. A megbeszélteket jól hajtották végre a fiúk, de a rutint ma legyőzte a gyorsaság. Okulni kell ebből az estéből, a jövő heti meccsre fel kell pörögni rendesen és alkotni valami nagyobbat! Hajrá Vastüdő! - nyilatkozta közvetlenül a hármas sípszó után a manager.

Fiúk! Nem feladni, küzdeni tovább!

Harmadik félidő

A mérkőzés után a srácok a szokásos szomjoltó helyiségben vettek részt egy Afterpartyn. Itt egyik emblematikus játékosunk - Zoli - bejelentette, hogy kedves feleségével - Janka - babát várnak. Így büszkén jelentjük be, hogy gyarapodni fog a Vastüdő családja! Ennek az örömhírnek az apropóján játékosaink több körön keresztül „gratuláltak” az ifjú apának, miközben a Csapat tagjai sokszor énekelték az alábbi nótát:

Még egyszer - ezen a fórumon is - szívből gratulálunk!