Vastüdő a Fészbúkon

Vastüdő on Facebook

Utolsó kommentek

• Csk: @Ifjúsági Diabétesz Blog: Köszönjük! Reméljük, sikerült nyerni! (2014.11.19. 12:54) Továbbra is lejtőn
  • Ifjúsági Diabétesz Blog: majd legközelebb jobb lesz! mi se nyertünk sajnos, de utolsó fordulóban próbálunk egyet előzni! Ha... (2014.11.14. 12:26) Továbbra is lejtőn
  • Csk: @csuzlee495: Nincs semmi gond! :) Csapatunk történelméből idézve: "A VASTÜDŐ-n sem kellett sokat g... (2012.06.01. 23:23) Sértés
  • csuzlee495: @Csk: Bocsi, hogy csak most reagálok. Tényleg véletlenül jött a vastüdő. Nem is rátok gondoltam, ... (2012.06.01. 20:22) Sértés
  • sosemondd: Kalaplengetés, stand-up ovation, leborulás! Óriási volt, sajnálom, hogy kihagytam! Bravó, Csabi! ;) (2012.05.20. 20:09) Mint kés a vajban - Tornagyőztes a Vastüdő
  • Utolsó 20

No one likes us

Majdnem felálltunk...

2013.05.08. 12:10 Csk

Kedden este már a 8. fordulót rendezték a bajnokságban, Csapatunk pedig az eddig egy vereséget szenvedő és így a tabella 2. helyén álló Asszertív együttesével mérkőzött meg. Azt már a meccs előtti "térképezésen" láttuk, hogy "ez egy ilyen futós csapat" lesz. Nem is kellett csalódnunk! Első olyan meccsünk volt a szezonban, hogy teljes, bár nem teljesen egészséges Csapattal tudtunk kiállni az aktuális mérkőzésre.

Balázs - Peti, Csabi - Áron, Bö ötössel indítottunk, a többiek figyelték az ellenfél nyilvánvaló erejét. Úgy is fogalmazhatunk, hogy nem mi birtokoltuk többet a labdát, de ennek szerencsére nem volt nagy hatása a kapunkra. Próbálkoztunk támadni is, de egy-két kósza kísérleten kívül többre nem futotta. Már éppen kezdtünk volna átvészelni a kritikus pillanatokat, amikor egy kijátszott akció végén gólt kaptunk (0-1). Egy kicsit visszavett a nyomáson az Asszertív, de mi továbbra sem tudtuk fokozni a tempót, bár a védekezés többé-kevésbé megfelelően működött. Mezőnyjátékkal teltek a percek és az Asszertív védelmének fellazulásával egyre több lehetőségünk volt: egy belőtt labdáról Áron és Bö is csak centikkel maradt le... Óriási helyzet volt! ...és a fodball büntett: egy cimbalomszögből leadott gyengécske kísérlet a kapunkban landolt (0-2). Elkerülhető lett volna!

A szünetben megtatottuk a szokásos megbeszélésünket, majd mindenki ment a dolgára.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első befejeződött: többet volt ellenfelünknél a labda, de Csapatunk előtt is adódott lehetőség. Kétszer-háromszor a kaput is körbelőttük és kapusuknak is védenie kellett egy párat, viszont a gól csak nem akart megszületni. Ellenfelünk nyeregben érezte magát, így többször vetemedett trükközésre még szerencse, hogy mi ilyen nyugodt fiúk vagyunk... Balázs sem akart lemaradni a műfajban, így kifutott a kapujából egy esernyőcsellel két ellenfelet is összeugrasztott, aki így megérezték a műfű jellegzetes illatát. Aztán egy megindulás és már 0-3. Nem keseredtünk el, de egy szépítő gólt csak megérdemeltünk volna. Ennek érdekében 4 perccel a vége előtt időt is kértünk: megbeszélés, fújtatás és irány a pálya. ...és ekkor fordult egyet ide, lőtt egyet oda és 1-3. Mintha egy kicsit megzavarodtak volna, kezdeményeztünk és ötven másodperccel a vége előtt üres területre bepassz, Bö középre ad, Áron berúgja (2-3). Mindent bele! Az Asszertív ügyesen tartotta a labdát, kiharcolt egy oldalberúgást, majd minden mindegy alapon kapura rúgtak, ami valahogy bevánszorgott a kapuba (2-4)...

A mérkőzés legjobb Vastüdő játékosa: Bö.

Talán a négy kapott gól nem volt benne a meccsben, de el kell ismerni, hogy egy jobb erőkből álló ellenféllel találkoztunk. Bár már megint a "ha"-val kezdődő mondatok, de talán lett volna lehetőségünk az egyenlítésre az utolsó percben is... Nem hibáztatok senkit, ez méltatlan komponálás volna. Megyünk tovább, készülünk becsülettel, aztán majd meglátjuk, hogy ez mire lesz elegendő... Hajrá Vastüdő! - mondta a manager.

Köszönjük G-nek, hogy ránk áldozta idejét!