Vastüdő a Fészbúkon

Vastüdő on Facebook

Utolsó kommentek

• Csk: @Ifjúsági Diabétesz Blog: Köszönjük! Reméljük, sikerült nyerni! (2014.11.19. 12:54) Továbbra is lejtőn
  • Ifjúsági Diabétesz Blog: majd legközelebb jobb lesz! mi se nyertünk sajnos, de utolsó fordulóban próbálunk egyet előzni! Ha... (2014.11.14. 12:26) Továbbra is lejtőn
  • Csk: @csuzlee495: Nincs semmi gond! :) Csapatunk történelméből idézve: "A VASTÜDŐ-n sem kellett sokat g... (2012.06.01. 23:23) Sértés
  • csuzlee495: @Csk: Bocsi, hogy csak most reagálok. Tényleg véletlenül jött a vastüdő. Nem is rátok gondoltam, ... (2012.06.01. 20:22) Sértés
  • sosemondd: Kalaplengetés, stand-up ovation, leborulás! Óriási volt, sajnálom, hogy kihagytam! Bravó, Csabi! ;) (2012.05.20. 20:09) Mint kés a vajban - Tornagyőztes a Vastüdő
  • Utolsó 20

No one likes us

Fortuna, állj mellénk!

2013.04.10. 12:33 Csk

Kedd este az eddig száz százalékos, de évekkel ezelőtt egyszer már megvert Iron FC ellen léptünk pályára. Sajnos Zoli sérülése nem jött rendbe, Áron Németországban turnézik, míg Peti lemaradt a meccsről. Ennek fényében csere nélkül vettük fel a küzdelmet, míg ellenfelünknél három játékos is az oldalvonal mellett melegített.

Balázs - Pali, Tusy - Csabi, Bö ötössel indítottunk és meglepően jól kezdtünk. Azt nem mondanánk, hogy irányítottuk a játékot és a labdabirtoklás sem idézte a Barca labdabirtoklását, de hátul mindig megvoltunk, minden ellenfélre jutott ember, így nem tudtak helyzetet kialakítani. Ha megszereztük a labdát, akkor egy-egy gyors kontrával eljutottunk az ellenfél hatosáig, ahol legalábbis megpróbáltuk kapu felé irányítani a labdát. Nem igazán voltak veszélyes helyzeteink, de megvolt a megfelelő nyomás az Iron FC védelmén. Aztán addig-addig sikerült kicsalogatni a kék mezesek utolsó emberét, míg kapott egy hosszú indítást és neki nem okozott gondot a kapuba találni (1-0). Természetesen felpörgette a játékot az ellenfél, de ez inkább helyzetecskékben nyilvánult meg, védelmünk Balázs irányításával jól állta a sarat. Meg kell jegyeznünk, hogy ebben segítségünkre voltak a pontatlan lövések is. Sőt, Csabi labdát szerzett, Tusy-ziccer... 2-0! Ja nem... Pedig ilyen helyzet nem sok van egy meccsen... Viszont a mi szempontunkból jókor jött a szünet.

Egy kicsit fújtunk, de éreztük, hogy híján vagyunk az oxigénnek. Sajnos ez a koncentrációnkra is kihatott, így már az első percben addig járatta a labdát az Iron, amíg sikerült egy üres embert találniuk, ő pedig a hálóba vágta a labdát (1-1). Érezhetően fellelkesültek és egy kicsit megnyugodtak, így védelmük pontatlanabbá vált: Pali-Csabi- volt a labda útja és a ziccer az ziccer egy vérbeli csatárnak! Megint vezetünk, 2-1!!! ...de még hátra volt legalább egy fél félidő, míg minket lassan-lassan csak a szívünk futtatott... és ennek meg is lett az eredménye: egy Tusy által kibrusztolt labdát Bö szinte tökéletesen lőtt meg, de csak szinte... centikkel ment el a kapufa mellett a bogyó! Kaptunk egy közvetettett is az Iron FC hatosának vonalán, az egész kék sereg a kapuba állt, Pali megpróbálta, de lövése csak centikkel tévesztett célt... A kék mezesek fokozták a nyomást, bár védelmünk jól állta a sarat, elől már nem tudtuk olyan hatékonyan megtartani a labdát, mint az első félidőben. Ami nem jött össze kijátszott akcióból, az összejött átlövésből és 2-2 lett. Az a fránya láb között elmenő és sarokba csapódó lövés, már legalább a harmadik ilyet kapjuk ebben a szezonban... Még inkább megnyomta a meccs végét az Iron, Balázs védett egy párat, viszont pont egy olyan védés után kaptunk gólt, amikor pechünkre visszapattant a kék mezes csatár elé a labda (2-3). Innen már minden mindegy volt, védelmünket feljebb toltuk egy-két helyzetecskénk volt, de igazi ziccerünk már nem...

A mérkőzés legjobb Vastüdő játékosa: Bö.

Nagyon büszke vagyok erre a Csapatra! Minden tőlük telhetőt megtettek egy szinte sorcserényivel rendelkező ellenfél ellen! A ziccereinket szinte tökéletesen kihasználtunk, védekezésünk is megfelelő volt, csak most már Fortuna megfoghatná a kezünket is végre... Fel tudtunk állni a padlóról, több helyzetünk is volt, de csere nélkül nem bírtuk ezt a meccset. Ez már a negyedik forduló volt, ahol megérdemeltük volna legalább az X-et, de csak egy pontunk van. Sajnos a fodballmeccseket nem érdemre játsszák! Hajrá Vastüdő! - nyilatkozta a manager.

Csak így tovább! Az ilyen játéknak előbb-utóbb meglesz az eredménye!