Vastüdő a Fészbúkon

Vastüdő on Facebook

Utolsó kommentek

• Csk: @Ifjúsági Diabétesz Blog: Köszönjük! Reméljük, sikerült nyerni! (2014.11.19. 12:54) Továbbra is lejtőn
  • Ifjúsági Diabétesz Blog: majd legközelebb jobb lesz! mi se nyertünk sajnos, de utolsó fordulóban próbálunk egyet előzni! Ha... (2014.11.14. 12:26) Továbbra is lejtőn
  • Csk: @csuzlee495: Nincs semmi gond! :) Csapatunk történelméből idézve: "A VASTÜDŐ-n sem kellett sokat g... (2012.06.01. 23:23) Sértés
  • csuzlee495: @Csk: Bocsi, hogy csak most reagálok. Tényleg véletlenül jött a vastüdő. Nem is rátok gondoltam, ... (2012.06.01. 20:22) Sértés
  • sosemondd: Kalaplengetés, stand-up ovation, leborulás! Óriási volt, sajnálom, hogy kihagytam! Bravó, Csabi! ;) (2012.05.20. 20:09) Mint kés a vajban - Tornagyőztes a Vastüdő
  • Utolsó 20

No one likes us

Egy rakat helyzet és két gól

2012.11.06. 01:31 Csk

Hétfő este Csapatunk a Bangladesi Tapírok ellen lépett pályára. Az időjósok nem kecsegtettek semmi jóval, hiszen égszakadást és földindulást jósoltak. Szerencsénkre ezekből a jóslatokból csak a szél maradt meg, ennek köszönhetően hidegben készültünk a kezdésre. Sajnos Petit az influenza ledöntötte a lábáról, míg Pali elővigyázatosságból hagyta ki az összecsapást. Két fővel képviseltette magát a Tábor, amit köszönünk!

Balázs - Bö, Csabi - Áron, Vércse ötösfogattal indítottunk, Tusy az oldalvonal mellett fagyoskodott. Már a mérkőzés elején támadólag léptünk fel, aminek köszönhetően a Tapírok szinte a félpályát sem lépték át. Kapusunk az oldalvonal mellett fagyoskodó társához hasonlóan vacogott, maximum egy-egy kósza hazagurítást kellett megoldania. Már az ellenfél térfelén letámadtunk, aminek köszönhetően gyorsan tudtunk labdát szerezni és akciót indítani, de a pontos befejezések hiányoztak. A kaput sikerült - szinte - teljesen körbelőni, kapufát rúgni, de az a fránya gól... Már mindenki a félidőre készült, amikor Áron tisztára játszotta magát a jobb szélen és tökéletes centerezését "bemellelte" a kapuba (1-0). Csak összejött! Erre a félidőre több szót felesleges is vesztegetni.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Helyzet helyzet hátán... Mindenhonnan próbálkoztunk, kapufákat lőttünk (Vércse egymaga vagy 4-et), de a megnyugtató második gól csak nem akart összejönni. Ebben a darálásban lanyhult a védekezésünk, amire a Bangladesi Tapírok nagyon jól ráéreztek és csavartak egyet a fordulatszámon. Hátul pontatlanok lettünk és summa summarum beszorultunk, de igazi ziccert csak egyet tudtak kialakítani: a lövés elakadt Balázsban. A labdát nem tudtuk megtartani, egyre fojtogattak a Tapírok, így amikor hozzánk került a labda a manager rögtön időt kért (ha nem teszi, akkor játékosai egy oldalberúgást követően 2 az 1-ben vihették volna az ellenfél kapusára a labdát. Na mindegy!). A szünetben Balázsnak nem voltak olyan magvas gondolatai, mint múlt héten. A manager a Vastüdő pontos labdáit hiányolta és megpróbálta nagyobb összpontosításra késztetni a játékosokat. Ennek meg is lett az eredménye! Áron jól végezte a szögletet, Csabi tökéletesen érkezett és a kapuba helyezte a lasztit (2-0). A mérkőzés maradék játékidejében már semmi említésre méltó lényeges dolog nem történt, így megvan a bajnokságban a Vastüdő harmadik győzelme.

A mérkőzés legjobb Vastüdő játékosa: Áron.

Érdekes és tanulságos mérkőzés volt a mai, csak megint azok a helyzetek! Na mindegy, a lényeg a két pont! Azt gondolom, hogy sok mindent megpróbáltunk, de többször Fortuna nem a mi kezünket fogta. Úgy vélem, hogy a múlt heti mérkőzés színvonalasabb és jobb volt, bár ott nem volt ennyi helyzetünk, sőt... Igyekszünk mindenkinek megfelelni és a magunk játékát játszani. Nem lehet véletlen, hogy a kapott gólok számát tekintve ott vagyunk az élmezőny elején. Az edzéseken keményen készülünk, hogy a hét elején tökéletes állapotban legyünk. Hajrá Vastüdő! - mondta a manager.