Vastüdő a Fészbúkon

Vastüdő on Facebook

Utolsó kommentek

• Csk: @Ifjúsági Diabétesz Blog: Köszönjük! Reméljük, sikerült nyerni! (2014.11.19. 12:54) Továbbra is lejtőn
  • Ifjúsági Diabétesz Blog: majd legközelebb jobb lesz! mi se nyertünk sajnos, de utolsó fordulóban próbálunk egyet előzni! Ha... (2014.11.14. 12:26) Továbbra is lejtőn
  • Csk: @csuzlee495: Nincs semmi gond! :) Csapatunk történelméből idézve: "A VASTÜDŐ-n sem kellett sokat g... (2012.06.01. 23:23) Sértés
  • csuzlee495: @Csk: Bocsi, hogy csak most reagálok. Tényleg véletlenül jött a vastüdő. Nem is rátok gondoltam, ... (2012.06.01. 20:22) Sértés
  • sosemondd: Kalaplengetés, stand-up ovation, leborulás! Óriási volt, sajnálom, hogy kihagytam! Bravó, Csabi! ;) (2012.05.20. 20:09) Mint kés a vajban - Tornagyőztes a Vastüdő
  • Utolsó 20

No one likes us

Hosszú, hosszú idő után

2015.03.25. 11:22 Csk

A forduló zárómérkőzését vívta Csapatunk az FCFC gárdája ellen. Különböző okok miatt nem tudtunk kiállni teljes létszámban, de az őszi mérkőzéshez képest legalább volt egy cserénk.

Balázs - Pali, Tusy - Áron, Csabi ötössel indítottunk, Laci az oldalvonal mellett bőszen melegített. Nem feladva a támadás lehetőségét, felvettük szokásos alakzatunkat és beleálltunk a mérkőzésbe. Védekezésünk szinte hiba nélküli volt, nagyon helyzetbe sem került az ellenfél. Labdaszerzéseink után egyre több akciót tudtunk helyzettel befejezni - csak a gól hiányzott. Szerencsére erre sem kellett sokáig várni: egy kapu előtti kavarodás és két blokk után, Áron lövése már a kapuban kötött ki (1-0). A vezetés tudatában magabiztosabban kezdtük el járatni a labdát, míg az FCFC játékosai egyre feljebb merészkedtek, így nagy lett a távolság a védők és a kapus között - ezt használta ki Csapatunk! Tusy befutott a kapus elé, Balázs a hatosunk vonaláról előreívelte a labdát, ami egy csel segítségével az ellenfél kapujában kötött ki (2-0). Megnyugtató előnyt szereztünk, de elképzelt játékunkhoz ragaszkodtunk. Aztán úgy alakult, hogy az FCFC támadója egy szép háromszögelés után megszerezte csapata szépítő gólját (2-1). A félidő utolsó perceit elfocizgattunk.

A második félidőben érezhetően nagyobb nyomás nehezedett Csapatunkra. Jött előre az FCFC, de egy az egyben szinte képtelenek voltak megverni játékosainkat, így a labdaszerzések után egyre több támadást vezethettünk. Az egyik legnagyobbat Tusy hagyta ki, aki Csabi tökéletes passzát nem tudta elrúgni a kapus mellett. Félő volt, hogy ez még visszaüthet, de Fortuna megfogta a kezünket! Egy sarokrúgást végzett el az ellen, Csabi a hatosunkon belül megkaparintotta a labdát, majd elrúgta, mire a Vastüdő játékosai feleszméltek a laszti már a kapuban volt (3-1). Mindent elmond a gólról, hogy játékosaink többsége - még a gólszerző - sem tudja, hogyan került be az FCFC kapujába a bogyó. Ekkor ellenfelünk kapusa elhagyta a pályát, így egy cserejátékos állt be a kapuba, aki szinte védőt játszott. A második félidő egyik legnagyobb FCFC-helyzet is hozzá köthető, amikor felhozta a labdát, de az utolsó lövésre már nem maradt elég ereje. A mérkőzés utolsó szakaszában a sokadik labdaszerzést követően Pali tolt kettőt a labdán, majd iszonyatos erővel a léc alá bombázott (4-1).

VT-barométer: 8.

„Gratulálok a srácoknak, tökéletes munkát végeztek! Védekezésünk hatékony volt, csak két igazi ziccere volt az FCFC-nek, amiből egyet Balázs megfogott. Az elmúlt időszakhoz képest támadójátékunk is nagy fejlődésen ment keresztül. Nyilván góljainkhoz kellett trükk, erő és Fortuna kézfogása is, de ezt csak azok kapják meg, akik megdolgoznak érte. Nagyon fontos volt, hogy ezt a hosszú nyeretlenségi sorozatot meg tudjuk törni. Hajrá Vastüdő!” - mondta az assistant manager.

Köszönjük Dorottya és DrBudai jelenlétét!