Vastüdő a Fészbúkon

Vastüdő on Facebook

Utolsó kommentek

• Csk: @Ifjúsági Diabétesz Blog: Köszönjük! Reméljük, sikerült nyerni! (2014.11.19. 12:54) Továbbra is lejtőn
  • Ifjúsági Diabétesz Blog: majd legközelebb jobb lesz! mi se nyertünk sajnos, de utolsó fordulóban próbálunk egyet előzni! Ha... (2014.11.14. 12:26) Továbbra is lejtőn
  • Csk: @csuzlee495: Nincs semmi gond! :) Csapatunk történelméből idézve: "A VASTÜDŐ-n sem kellett sokat g... (2012.06.01. 23:23) Sértés
  • csuzlee495: @Csk: Bocsi, hogy csak most reagálok. Tényleg véletlenül jött a vastüdő. Nem is rátok gondoltam, ... (2012.06.01. 20:22) Sértés
  • sosemondd: Kalaplengetés, stand-up ovation, leborulás! Óriási volt, sajnálom, hogy kihagytam! Bravó, Csabi! ;) (2012.05.20. 20:09) Mint kés a vajban - Tornagyőztes a Vastüdő
  • Utolsó 20

No one likes us

Két gólt rúgtunk a listavezetőnek

2015.05.06. 13:21 Csk

Egyáltalán nem vártuk jó előjelekkel a veretlen Natus Vincere elleni mérkőzést. Sorban dőltek ki az embereink, míg végül annyian maradtunk, hogy legalább ki tudtunk állni. Bezzeg ellenfelünknek két cseréje is volt.

Szépen, okosan kezdtünk a mérkőzést. Mindenki felvette az emberét, ha pedig futottak - márpedig miért ne futottak volna -, akkor okosan váltottunk. Meg kellett hagyni: nagyon jól védekeztünk! Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy a fehér mezesek nem igazán találták el a kaput, ha mégis akkor kapusunk védett. A jó védekezésből kifolyólag a támadásokra már nem igazán maradt erőnk. Egyre türelmetlenebbek lettek Natusék, mi meg egyre jobban belelendültünk. Daráltunk, daráltunk, de az utolsó két percben - amikor nem erőből lőttek kapura, hanem okosan - kaptunk két gólt. Nem kellett volna sokat kihúzni!

A szünetet oxigénpótlásra használtuk fel, mert a nyárias meleg nekünk nem igazán jött jókor.

A második félidő elején úgy gondoltuk, hogy itt az ideje megráncigálni az oroszlán bajszát és ennek szépítés lett a vége. Pali indította Áront, aki szinte nullszögből kapura tűzte, a kapus védett, a kipattanót pedig az akciót elindító játékos bevágta (1-2). Szép eksön volt! A Natus Vincere ezt nem vette jó néven, húztak kettőt és már megint kettővel mentek. Ekkor olyan dolog történt, ami még nem nagyon volt a Vastüdő történetében: kapusunk kézzel állította meg a labdát a hatoson kívül, persze azonnal ki kellett állnia kettő percre. Bö be a kapuba és elővettük hősies védekezésünket. Talán 1.50-ig bírtuk - leggyorsabb csatárunknak volt egy-két bravúros védése is -, amikor egy átlövés csak beakadt a bal alsóba. A maradék időben eléggé elkészültünk az erőnkkel, bár még ekkor próbáltunk hősiesen védekezni. A Natus Vincere azonban csak eljutott hét gólig. Arról azonban tettünk, hogy az utolsó momentum a miénk legyen: Tusy egy jó passzal megjátszotta Palit, aki tolt egyet a lasztin, majd a jobb alsóba vágta. Így lett kerek a második félidő.

VT-barométer: 5.

„Tudtuk, hogy egy sokkal jobb csapat az ellenfelünk, mi meg csere nélkül álltunk ki. Igazán azt sajnálom, hogy az első félidőt nem tudtuk kihúzni kapott gól nélkül - nem kellett volna sok hozzá. A két gólunk megsüvegelendő és talán jobb lett volna 1-2 góllal kevesebbet kapni, de ez már történelem. Hajrá Vastüdő!” - mondta az assistant manager.