Vastüdő a Fészbúkon

Vastüdő on Facebook

Utolsó kommentek

• Csk: @Ifjúsági Diabétesz Blog: Köszönjük! Reméljük, sikerült nyerni! (2014.11.19. 12:54) Továbbra is lejtőn
  • Ifjúsági Diabétesz Blog: majd legközelebb jobb lesz! mi se nyertünk sajnos, de utolsó fordulóban próbálunk egyet előzni! Ha... (2014.11.14. 12:26) Továbbra is lejtőn
  • Csk: @csuzlee495: Nincs semmi gond! :) Csapatunk történelméből idézve: "A VASTÜDŐ-n sem kellett sokat g... (2012.06.01. 23:23) Sértés
  • csuzlee495: @Csk: Bocsi, hogy csak most reagálok. Tényleg véletlenül jött a vastüdő. Nem is rátok gondoltam, ... (2012.06.01. 20:22) Sértés
  • sosemondd: Kalaplengetés, stand-up ovation, leborulás! Óriási volt, sajnálom, hogy kihagytam! Bravó, Csabi! ;) (2012.05.20. 20:09) Mint kés a vajban - Tornagyőztes a Vastüdő
  • Utolsó 20

No one likes us

„Az aprópénzért is le kell hajolni”

2014.02.18. 12:49 Csk

Hétfő este olyan történt, ami ebben a szezonban nem sokszor: minden játékos megjelent a kispadnál. Sőt az ellenfél csapatának játékosa, aki végül nem lépett pályára, a Vastüdő egyik játékosának sógora. Ilyen előzmények után indultunk harcba a New Distinction ellen.

Balázs - Peti, Pali - Áron, Bö ötössel indítottunk. Egyik fél sem tudta, hogy mit várhat a másiktól, így tapogatózó játék folyt a pályán, egy-két átlövést is megeresztett az ellenfél. Azonban egy szöglet utáni kavarodásnál jó helyen téblábolt, így a labda az egyik védőről az ND kapujába pattant - öngól (1-0), ekkor hangzott el a címben idézett mondat Bö felé. Két perccel később Pali a világ végéről eleresztett egy lövést, megint csak téblábolt (okosan átugrotta a labdát), máris megdupláztuk előnyünket (2-0). Most már átengedtük a területet, mi pedig ügyes labdaszerzésekkel, kiváló kontrákkal operáltunk. Így született meg a harmadik is: félpályáról kiugrattuk Csabit, akinek már nem okozott gondot kötényt adnia a kapusnak (3-0). Ha egy üzlet beindul... Szinte lemásoltuk az előző gól előtti helyzetet, de Vércse úgy gondolta, hogy nem jó a sima befejezés, inkább elhúzta a kapus mellett, így iratkozva fel a góllövők közé (4-0). A New Distinction se akart lemaradni, szabadrúgással és átlövéssel is jelentkezett, de Balázson nem lehetett kifogni. Támadásban pedig továbbra is remekeltünk. Egy tökéletesen elvégzett szögletvariáció után újra Vércse volt eredményes (5-0). Cserét kért, bejött , aki két gólhoz már hozzásegítette a Vastüdőt, de úgy érezte, hogy neki is fel kell iratkoznia a góllövők közé: gyorsan le is tette a névjegyét (6-0). A félidő utolsó percében egy kapu előtt kavarodás után Pali átlövése a kapu jobb oldalában kötött ki (7-0). Történelmünk legeredményesebb félidejét produkáltuk!

A második játékrészre szinte sort cseréltünk, az ellenfél pedig felszívta magát. Szigorúbb lett a védekezésük, de támadásaikat már csírájában elfojtottuk. Mezőnyjáték alakult ki, nem igazán tudtunk kibontakozni a visszazáró védelem ellen. Ekkora vezetés birtokában a pályán lévők többet akartak játszani, de nem volt meg az átütőerő abban, hogy eredményesek is legyünk. Becsületgólra futotta a New Distinction erejéből, apró szépséghiba, hogy ezt is mi lőttük: szögletből lett meg a szépítés - khm-khm (7-1). Ettől mintha felébredtünk volna! A cserék is megjöttek, felpörgettük a tempót, de most már védett néhányat az ND kapusa, így nem tudtuk tovább növelni a gólok számát. Mindezek ellenére egy percig sem forgott veszélyben a gólkülönbség.

VT-barométer: 7.

„Két teljesen ellentétes félidőt láthattunk. Az első félidőben nagyon jól játszottunk, futószalagon jöttek a helyzeteink. Bár azt hozzá kell tenni, hogy ami kapura ment az gól is lett. Azért ezt a félidőt valószínűleg nem fogjuk egyhamar elfelejteni. Külön öröm, hogy négy emberünk is gólt tudott lőni. A második félidőre eléggé ellaposodott a meccs, bár ilyen eredmény mellett ez nem is meglepő. Ekkor már inkább mezőnyjáték folyt, de még így is tudtunk volna gólt, gólokat lőni, de nem volt megfelelő a koncentráció és ellenfelünk kapusa is védett egy párat. Még van két forduló, megpróbáljuk a lehető legtöbbet kihozni ezekből a meccsekből. Hajrá Vastüdő!” - nyilatkozta az assistant manager.

Külön köszönet a Szurkolótábornak!

Hajrá Vastüdő!

Vastüdő Sajtószolgálat

Szólj hozzá!

Címkék: hírek beszámoló tájékoztató győzelem szurkolók téli bajnokság New Distinction