Vastüdő a Fészbúkon

Vastüdő on Facebook

Utolsó kommentek

• Csk: @Ifjúsági Diabétesz Blog: Köszönjük! Reméljük, sikerült nyerni! (2014.11.19. 12:54) Továbbra is lejtőn
  • Ifjúsági Diabétesz Blog: majd legközelebb jobb lesz! mi se nyertünk sajnos, de utolsó fordulóban próbálunk egyet előzni! Ha... (2014.11.14. 12:26) Továbbra is lejtőn
  • Csk: @csuzlee495: Nincs semmi gond! :) Csapatunk történelméből idézve: "A VASTÜDŐ-n sem kellett sokat g... (2012.06.01. 23:23) Sértés
  • csuzlee495: @Csk: Bocsi, hogy csak most reagálok. Tényleg véletlenül jött a vastüdő. Nem is rátok gondoltam, ... (2012.06.01. 20:22) Sértés
  • sosemondd: Kalaplengetés, stand-up ovation, leborulás! Óriási volt, sajnálom, hogy kihagytam! Bravó, Csabi! ;) (2012.05.20. 20:09) Mint kés a vajban - Tornagyőztes a Vastüdő
  • Utolsó 20

No one likes us

Rajzolt támadásokkal fordítottuk meg a meccset

2014.01.07. 20:20 Csk

Az újév első meccsét játszottuk hétfő este a Rapid Tipli ellen. Ismerős csapat, hiszen már többször játszottunk ellenük és a krónikák eddig csak győzelemről számoltak be. A vezetőedző kivételével teljes volt a keret, ez azt jelentette, hogy három cserével tudtunk kiállni - a bőség zavara.

Balázs - Peti, Pali - Áron, Bö ötössel indítottunk. Az ellenfél indítja útjára a labdát, elpasszolják, mi visszaadjuk nekik, egy kötény, egy lövés a rövidbe és 10 másodperc után megint középkezdés (0-1). Valószínűleg történelmünk leggyorsabb gólját kaptuk... Három-négy passz, eladjuk a labdát, nem tudjuk feltartóztatni a Tipli, Balázs tehetetlen, 0-2... Talán egy perc eltelt a kezdő sípszó óta és már a harmadik középkezdéshez állt a fel a két csapat... Még egy kis tesze-toszaság, majd folyamatosan végrehajtottuk a cseréket, így talán valamennyivel stabilabb lett a csapat és a sokkból fel tudtunk ébredni. Persze a csereembereknek is be kellett melegedniük, mire végre helyzetbe tudtak kerülni, de legalább visszaszorították a Rapid Tipli támadásait. Átálltunk emberfogásra és már az ellenfél térfelén letámadtuk a labdát felhozó játékost. Aztán hipp-hopp, Pali-Vércse volt a labda útja és a megrajzolt támadás végén szépítettünk (1-2). Nagyon kellett, hogy még a szünet előtt betaláljuk!

...és akkor a második félidőben nekiestünk a Tiplinek. Azt nem mondhatnák, hogy sorra alakítottuk ki a helyzeteket, de kezdett felborulni a pálya. Ha labdát szerzett az ellen, akkor nem sok idejük volt azt megtartani, mert a többi meccsünkhöz képest nagyon gyorsan visszaszereztük. Ebben az időszakban Peti bátrabban húzta meg a balszélen és ezzel többször is zavarta tudta hozni az RT védelmét. És ha már ő ennyire belejött – akkor ahogy a taktikai megbeszélésen megrajzolta a másodedző –, elhitette a védelemmel, hogy lőni fog, de csak az üresen álló Csabihoz passzolt, aki nem hibázta el a ziccert (2-2). Kiegyenlítettünk! Továbbra is folytattuk a letámadást, az ellenfél láthatóan elfáradt, nekünk pedig ki kellett használnunk ezt a lehetőséget. Így is tettünk: újra Pali-Vércse volt a labda útja, aki beforgatta a védőjét, majd kíméletlenül a léc alá bombázott (3-2). Kicsit visszavettünk az offenzívából, de még így is sikerült legalább egy ziccert kihagynunk. Az utolsó kettő percben mindet egy lapra tett fel a Rapid Tipli, be is szorított minket, de a kivagdosott labdákkal megőriztük az előnyt.

VT-barométer: 7.

„A jól sikerült szilveszteri buli után csak rémálmaimban gondoltam ilyen kezdésre. Ilyen rezignáltan talán még soha nem vette tudomásul a Csapat a kapott gólokat... Azért a tartásunkról sok mindent elmond, hogy kétgólos hátrányból is meg tudtuk nyerni a meccset. Bármilyen bajnokságban, bármilyen csapat ellen nagy eredmény így nyerni. Ne felejtsük el, hogy végre megszereztük az első győzelmet! Hajrá Vastüdő!” - mondta az assistant manager.

Kösz, G!

Hajrá Vastüdő!

Vastüdő Sajtószolgálat

Szólj hozzá!

Címkék: hírek beszámoló tájékoztató győzelem szurkolók téli bajnokság Rapid Tipli