Vastüdő a Fészbúkon

Vastüdő on Facebook

Utolsó kommentek

• Csk: @Ifjúsági Diabétesz Blog: Köszönjük! Reméljük, sikerült nyerni! (2014.11.19. 12:54) Továbbra is lejtőn
  • Ifjúsági Diabétesz Blog: majd legközelebb jobb lesz! mi se nyertünk sajnos, de utolsó fordulóban próbálunk egyet előzni! Ha... (2014.11.14. 12:26) Továbbra is lejtőn
  • Csk: @csuzlee495: Nincs semmi gond! :) Csapatunk történelméből idézve: "A VASTÜDŐ-n sem kellett sokat g... (2012.06.01. 23:23) Sértés
  • csuzlee495: @Csk: Bocsi, hogy csak most reagálok. Tényleg véletlenül jött a vastüdő. Nem is rátok gondoltam, ... (2012.06.01. 20:22) Sértés
  • sosemondd: Kalaplengetés, stand-up ovation, leborulás! Óriási volt, sajnálom, hogy kihagytam! Bravó, Csabi! ;) (2012.05.20. 20:09) Mint kés a vajban - Tornagyőztes a Vastüdő
  • Utolsó 20

No one likes us

Böde legendássá vált mondata

2013.05.29. 12:30 Csk

Kedd délután, a szezon utolsó meccsén a Balaton Utcai Fiúk ellen lépett pályára a Vastüdő. Velük már az őszi szezonban játszottunk és kikaptunk, így itt volt a visszavágás lehetősége. Május végére mindenki összeszedte magát és a szezonban talán először teljes csapattal indultunk csatába.

Balázs - Peti, Pali - Áron, Bö volt a kezdőcsapat, akik nem igazán pörögtek fel a meccs elején. Ellenfelünk jóval nagyobb elánnal vetette bele magát a küzdelembe: ez a labdabirtoklási és a kapuralövési kísérletekben is megmutatkozott. Igaz legalább nem tiki-takáztak... Játékosaink elég távol álltak az ellenféltől, és ha meg is akarták támadni a labdát birtokló játékost, akkor azt is ímmel-ámmal tették. Védezésben a pontatlanságnak és Balázsnak köszönhetően megúsztuk a ziccereket, míg elől nem igazán ment. Volt egy-két lehetőségünk, ebből egy komoly, de akkor a BUF kapusa a helyén volt. Cserékkel próbáltunk frissíteni, így már talán jobban meg tudtuk akadályozni az ellenfél labdabirtoklási fölényét, de a félpályán túl elfogyott a tudományunk.

Sokkal nagyobb elánnal vetettük bele magunkat a második félidőbe. Feljebb toltuk a védekezésünket, átvettük a játék irányítását és meg tudtuk állítani a BUF-rohamait. Okosan játszottunk, több helyzetünk is volt, de az utolsó lövésekbe mindig bele tudott érni az ellenfél egyik játékosa... Egy-két lövés, azért gólt érdemelt volna... Az idő előrehaladtával felpaprikázódott a hangulat: egyszerre hat BUF-os volt a pályán, megadott, majd visszavont két perc és a végén megtudtuk, hogy Bö nem tud matekozni.

Itt egy pillanatra álljunk meg: azt mindenki látta, hogy öt mezőnyjátékos volt a pályán egyszerre - a spori is. Teljesen jogosan 2 perces büntit adott a BUF-nak, majd reklamáltak a fehér mezesek és meggyőzték a bírót, hogy mégsem látta jól... Khm-khm...

Egyre közelebb kerültünk az ellenfél kapujához, de egy rosszul eltalált labda után lekontráztak minket és a második félidő első valamirevaló helyzetéből gólt rúgtak (0-1). Rögtön időt kértünk és a megszokottak szerint telt el az egy perc. Az utolsó percekben már minden mindegy alapon támadtunk és ez meg is hozta az eredményt: két gólgyárosunk (Áron - ) összjátéka után sikerült az egyenlítés (1-1). A győzelem megszerzésére sajnos már nem jutott elég idő.

A mérkőzés legjobb Vastüdő játékosa: Pali.

Egy-két játékosunk presztímeccsnek fogta fel ezt a mai csatát, de ennek ellenére nem sikerült úgy kezdenünk, ahogy az elvárható lett volna. Böde Dani legendás mondatának szellemében fociztunk az első félidőben. Azért annak örülök, hogy akkor nem sikerült hátrányba kerülnünk... A második félidőt teljesen más felfogásban kezdtük és ennek köszönhető, hogy nem hagytuk el vesztesen a pályát. Úgy érzem, hogy többször is pechünk volt, amikor a gólba tartó labdát, az utolsó utáni pillanatban is blokkolni tudta egy védő, de hát vannak ilyen meccsek. A két félidő alapján reális a döntetlen: ők az elsőben, mi a másodikban voltunk jobbak. Vége a szezonnak, valószínűleg a középmezőnyben fogunk zárni, bár ha néhány meccsünkön nem vagyunk annyira balszerencsések, akkor talán egy jobb helyezés is kinézett volna nekünk. Hajrá Vastüdő! - mondta a manager.

A mérkőzés után a már szokásosnak mondható bankettel búcsúzott el a Csapat az idénytől.

A szezon gólkirálya Bö lett 9(+1) találattal.