Vastüdő a Fészbúkon

Vastüdő on Facebook

Utolsó kommentek

• Csk: @Ifjúsági Diabétesz Blog: Köszönjük! Reméljük, sikerült nyerni! (2014.11.19. 12:54) Továbbra is lejtőn
  • Ifjúsági Diabétesz Blog: majd legközelebb jobb lesz! mi se nyertünk sajnos, de utolsó fordulóban próbálunk egyet előzni! Ha... (2014.11.14. 12:26) Továbbra is lejtőn
  • Csk: @csuzlee495: Nincs semmi gond! :) Csapatunk történelméből idézve: "A VASTÜDŐ-n sem kellett sokat g... (2012.06.01. 23:23) Sértés
  • csuzlee495: @Csk: Bocsi, hogy csak most reagálok. Tényleg véletlenül jött a vastüdő. Nem is rátok gondoltam, ... (2012.06.01. 20:22) Sértés
  • sosemondd: Kalaplengetés, stand-up ovation, leborulás! Óriási volt, sajnálom, hogy kihagytam! Bravó, Csabi! ;) (2012.05.20. 20:09) Mint kés a vajban - Tornagyőztes a Vastüdő
  • Utolsó 20

No one likes us

Néhány helyzet és egy bődületes kapufa

2015.01.28. 12:22 Csk

A forduló utolsó mérkőzését játszottuk a CSTB ellen. Évekkel ezelőtt - még a régi bitumenesen - már megmérkőztünk a második csapatukkal, és akkor se álltunk győzelemre, amikor a spori lefújta a meccset... Peti sajnos nem tudott jönni, így mi két cserével vágtunk neki az összecsapásnak. Előtte azonban belenéztünk a Paksi Halászlé - Aljas Család mérkőzésébe és megállapíthattuk, hogy a két csapat ellen is fel kell kötni a nadrágot.

Szokás szerint felvettük védekező pozíciónkat és megpróbáltuk annyira távol tartani az ellenfelet a kapunktól, amennyire tudjuk. Ez annyira jól sikerült, hogy egy-két elváltásnak és a CSTB nagyobb tudásának köszönhetően hipp-hopp három gólos hátrányba kerültünk. Ekkor valószínűleg sokakban felmerült, hogy ebből egy nagyobb különbségű vereség is lehet a végére, így nagyobb fordulatszámra kellett kapcsolnunk. Ha ebből a szempontból nézzük, akkor ez sikerült is, hiszen az első félidő maradék idejében csak egy gólt kaptunk, miközben elöl is volt egy-két helyzetecskénk.

A második félidő elején folytatta offenzív letámadásra épülő taktikáját a fekete mezes csapat, így védelmünkre még nagyobb nyomás nehezedett. Becsületünkre legyen mondva álltuk a rohamokat! Nyilván ehhez kellettek Balázs védései is, de az első félidő elejéhez képest kevesebb helyzetet tudott kialakítani az ellenfél. A védekezés keményedésével elöl is többször meg tudtuk tartani a labdát, és még néhány helyzetet is összehoztunk. Hiába futballoztunk összeszorított fogakkal a CSTB egy egyéni akcióval csak tudta növelni góljai számát, ekkor már 5-nél tartottak. Aztán úgy hozta Fortuna, hogy Tusy beleállt egy lövésbe, a labda szállt, mintha zsinóron húzták volna, de végül a kapufán csattant, pedig Csapatunk megérdemelte volna a szépítő találatot... Ha ez beakad, akkor még az is elképzelhető lett volna - látva az ellenfelek erősségét -, hogy játékosunk már most megkaphatta volna a gólkirályi címet! Próbálkozott még az ellen, de újabb gólt már nem kaptunk.

VT-barométer - felkészülési időszakban nem osztályozunk.

„Egy újabb olyan meccsen vagyunk túl, amin reális esélyünk nem volt a győzelemre. Ha kivesszük a mérkőzés első 8-10 percét, akkor egészen jól teljesítettünk. A lelkesedésnek és a folyamatosan jobbá váló védekezés miatt talán megérdemeltünk volna egy szépítő gólt, de ebben a játékban nem érdem szerint születnek a találatok. Hajrá Vastüdő!” - mondta az assitant manager.